Ik rijdt al een tijdje met 16 ich lichtmetalen velgen, maar 1 is er kapot, zie een eerdere topic, maar rij dus met een 15 inch reserve wiel erop!
De garage blijft voorals nog in gebreke, heb mijn nieuwe velg nog niet gekregen, ben 10 jaar klant en heb hem rond de 25 klanten bezorgd.
Kan nu een set 15 inch overnemen dus de vraag moet ik dan ook opnieuw uitlijnen? Dit is net gebeurd namelijk!!!
Hoi,
uitlijnen hoeft volgens mij niet, is niet afhankelijk van maat banden. Heeft te maken met de hoek die de wielen hebben ten opzicht van elkaar.
Trillen tijdens remmen: alleen schijven vervangen áls het dat is. Laat dat door een proefritje door wat kenners beoordelen. Ik ga altijd naar een paar garages (kwik fit, euromaster). Als ze allemaal hetzelfde zeggen weet ik genoeg.
Uitlijnen is niet nodig. trilt de auto nu nadat je de reserve hebt geplaatst? dan zou het kunnen dat je reserve wiel niet mooi zuiver is of dat het raakvlak(wielnaaf) vuil is wat nu tussen je velg zit.
anders kan het je rem schijven zijn. Dan wel vervangen en ook je remblokken. niet je oude blokken op nieuwe schijven zetten. Maar complete set
alleen die ene nieuwe. anderen zijn nog goed. en als je auto trilt na de montage van je reserve dan die ff laten balanceren. weer proberen goed dan heb je geen remschijven nodig.
wel slecht dat ze niet op korte termijn je een nieuwe velg kunnen leveren.
Ik met mijn bussie en famillie naar mijn buiten verblijf bij de Weerribben, geeft hij bij aankomst een schurend geluid net alsof de remblokken op waren. Leek me sterk, bus heeft een maand geleden een grote beurt gehad. Maar goed zaterdag morgen even richting Steenwijk op bij de plaatselijke Fitter of dealer mijn remblokken te laten vervangen.
Rij ik op 500 meter van de garage zie ik werkelijk mijn wielmoeren er uit knallen wel 30 meter weg! Gelukkig geen fietser of kinderen in de buurt! De Volkswagendealer in Steenwijk gebeld maar ja je bent geen klant van hun dan komen ze niet en afslepen laten ze door anderen doen. Gelukkie ik ben al jaren lid van de ANWB dus deze mensen gebeld, en binnen een half uur was mijnheer op plaats delict! (Chapeau voor de ANWB)
Ik had inmiddels nog 1 wiel moer gevonden en er zat er nog 1 in. Op krikken maakte duidelijk dat de remschijf of fuseekogel dwars door mijn lichtmetalenvelg was gegaan helamaal kapot!!
Met 2 wielmoeren naar de dealer in Steenwijk maar deze had geen wielmoeren op voorraad, een medewerker wees ons op een T4 specialist in Steenwijk Peter ter Haar (PTH schijnt meedere Weetjewellers als klant te hebben).
Daar aangekomen trof ik Peter al buiten aan en hem mijn verhaal verteld maar hij had me al zien staan, dus dat was handig. Direkt mijn bus op de brug en alles nakijken en hij had de juiste moeren liggen om de wielen weer vast te zetten, en gooide gelijk het reserve wiel naar achteren want anders had ik 2 verschillende maten op de aan drijvende as! (Detail maar heel alert!)
Uiteindelijk alles weer geregeld, en zoals het hoort vragen naar ......20 euro!!
Dat is nu service, vele T4 verhalen verder roept hij bij het wegrijden, als je in de buurt bent kom maar een keer een bak koffie halen!!
Oja de oorzaak was loszittende wielmoeren, niet 1 velg maar alle 4 en met conische wielmoeren, gewoon vergeten na te trekken een maand geleden...Dus met de remblokken was niks mis...... voor de duidelijkheid
Moet er niet aandenken wat er op de snelweg had kunnen gebeuren met mijn gezin er in!!
je kunt de set eerst monteren, dan rijden, en als niets trilt gewoon doorrijden..... maar het balanceren van de wielen is WIEL afhankelijk, uitlijnen is VOERTUIG afhankelijk
Wat je ook doet, zorg altijd dat je de drie T's bij je hebt, dan kun je je altijd redden.... Tyraps, Tape en Telefoon