In 2012 (werkbon heb ik gekregen) zijn de remcylinders+remslangen vervangen, claxon, aandrijfashoes, spoorstangeind, schroefveer, spiraalveer, aandrijfashoes etc etc ..
Dus volgens mij heb ik een bijna nieuwe bus gekocht met een ingereden motor :P
Foto's zeggen meer dan woorden:







Aangezien deze bus gebruikt gaat worden om met de band te rijden, ga ik sowieso de laadruimte die kasten er uit halen. In ieder geval 1, want dat is voor een drumstel niet heel erg handig. Aangezien mijn kennis van bussen niet heel veel is, ga ik misschien wat 'noob' vragen stellen, maar uiteraard ga ik het meeste proberen op te zoeken.
Ik heb nu de 1e 150 km er mee gereden en daar veelal 130 gereden (even testen). Ik denk dat de cruise-snelheid wat lager ligt overigens, helemaal als de band er in zit.
Morgen (zaterdag) ga ik dus klussen om deze bus om te toveren tot een echte bandbus en hopelijk dat deze mij de komende tijd nooit in de steek zal laten. Ik zal de vorderingen hier bij houden.
Todo nu
- Laadruimte geschikt maken voor vervoer band-materiaal
- Tussenschot tussen cabine en laadruimte voorzien van een kleine uitsparing en deze verder dicht maken
- Speakers in tussenschot bouwen (kabels lopen er al)
- Achterruiten blinderen zodat niet meer te zien is of er iets in de bus ligt.
- Cassetterecorder vervangen door een iets modernere radio met carkit (er zit nu een halve carkit in al)
- Binnenverlichting fixen (nu gaat de binnen verlichting branden als de deur dicht zit


- De 'licht aan verklikker' die er in zit, weer werkend krijgen (vlug gezien dat dit hele dingetje niet is aangesloten) (deze methode ga ik dus doen)
- Sommige punten uitdeuken en her en der opnieuw lakken
Verder merkte ik gisteren dat na de rit (waar ik dus vooral full power heb gereden) ik bij stilstand een oliegeur in de auto rook. Bij het rijden was deze geur ook weer direct weg, dus alleen bij stilstand. De motor loopt verder als een zonnetje, dus ik heb even op Google gezocht en dit schijnt de 'carter ontluchting slang' te kunnen zijn, dat hier een scheurtje in zit. Nou kan het ook zijn dat deze bus een maand heeft stil gestaan en ze net voor deze maand stilstaan olie hebben ververst (misschien?), maar moet ik mij hier zorgen over maken? Over 2 weken moet deze bus gaan touren in UK (naar verwachting een 3000 km rijden) en ik kan daar geen problemen gebruiken ;)
Ik ben benieuwd...