We hadden muizen in de camper. Inmiddels hebben we alles schoongemaakt en verdelgd maarrrr er is waarschijnlijk een lijkje achter de keuken achter gebleven. Normaal merk je er niets van maar de standkachel haalt kennelijk de lucht daar achter vandaan. Je ziet (ruikt) hem al aankomen... het gaat stinken als de kachel aan gaat. Na veel gezoek kom ik tot de conclusie dat het precies achter het deel onder de wastafel/fornuis zit. Ik kom dus niet erachter voor de lijkschouwing.
Ik heb gegoogled etc maar zie alleen volledige demontages. Dat gaat me te ver en ik heb geen tijd ervoor aangezien we a.s. donderdag naar Schotland rijden
Weet iemand een eenvoudige manier om toch achter de keuken te kijken/komen?
Ik neig er anders naar om toch een zaag in de achterkant van de kastjes te zetten
Een week lang de standkachel niet gebruiken is te koud maar een week kang in de stank is ook niets
Hanz schreef: 16 feb 2025, 12:22
Ik zou daar wel voorzichtig mee zijn want daarachter zit ook de vuilwatertank.
Thanks, daar ben ik idd mee bekend. Maarrrrr update... ik kon het niet laten en ben weer verder gaan zoeken. Bijna 3u verder gevonden! Hij zat (lag..) IN de dieselkachel..
Hopelijk is de stank nu rap weg!
M'n vraag blijf overigens nog wel relevant omdat ik eigenlijk een keer achter de keuken zou willen schoonmaken etc. Dus kan dat überhaupt zonder de hele inbouw te verwijderen
Overigens haalt de standkachel de verse lucht niet van achter de keuken maar van buiten. Dus kijk eens onder de auto of er geen muizenlijkje in de aanvoerpijp zit.
Fijn dat je hem gevonden hebt en lekker zonder stank de kachel aan kan doen!
Hanz schreef: 16 feb 2025, 15:10
Overigens haalt de standkachel de verse lucht niet van achter de keuken maar van buiten. Dus kijk eens onder de auto of er geen muizenlijkje in de aanvoerpijp zit.
Gelukkig is dit niet zo anders zou je de uitlaatgassen in de bus kunnen krijgen! De te verwarmen lucht wordt door het rooster rechts naast de keukenkast aangezogen en na verwarming via de linker uitstromer achter de bestuurdersstoel weer de bus in geblazen.
Meer recente koelkasten hebben geen doorvoer meer. Weet niet vanaf welk bouwjaar dat aangepast is maar de mijne heeft geen ventilatie onder de koelkast.
Hanz schreef: 16 feb 2025, 15:12
Berichten hebben elkaar gekruist. Maar ik was wel 'warm' .
En achter de keuken kom je alleen als je de keuken demonteert.
Haha je was helemaal warm zelfs. Hij was vanuit de bus via de aanvoerpijp de kachel ingegaan.
Was al bang dat er geen andere optie dan volledige demontage was. Wie weet als ik ooit tijd en zin over heb, tis nu gelukkig niet noodzakelijk!
Had precies die ingeving. Los van evt zooi die hij meegenomen heeft. Dank voor het meedenken!
Heb letterlijk net Oskar een mailtje gestuurd of dit n beetje zelf te doen is of dat hij morgen of woensdagmiddag tijd heeft. We varen donderdag naar Schotland dus 't lekker kort dag. Leuk zo'n muis...
Vandaag de kachel eronderuit gepeuterd. Alles goed gestofzuigd en schoongemaakt. Het lijkt verholpen.. morgen even een langere testrun.
Dan na de vakantie ns bedenken of we deze gaan reviseren of voor het jongere model gaan. De behuizing begint aardig te roesten en de luchttoevoer voor de motor heb ik met creatief puzzelen weer goed kunnen maken maar is erg verouderd en valt uit elkaar.